כפתור תפריט
לוגו צמרות כפר יונה
close
שווה להיות כפר-יונהי!
40 דירות ב-150,000 הנחה יוגרלו לתושבי כפר-יונה
תוכנית "מחיר למשתכן" היא חוד החנית בסדרת צעדים חסרי תקדים אשר יזמה ממשלת ישראל, בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.
השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:

Please leave this field empty.

פרויקט כפר יונה: ממועצה מקומית קטנה לעיר משפחות מבוקשת

פרויקט כפר יונה

אם לפני עשור או שניים הייתם שואלים משפחות צעירות מה דעתן על מגורים בכפר יונה, כנראה שהתלהבות לא הייתה שם. אז כפר יונה הייתה יישוב קטן בעל תדמית בעייתית, שהחוויר למול ערי השרון הנחשקות והמתפתחות. אבל מאז ועד היום הרבה השתנה. המועצה הקטנה היא היום עיר שלווה, פסטורלית ואיכותית, שנהנית מביקוש גבוה ומושכת אליה משפחות ומשפרי דיור מכל אזור השרון והמרכז. אחת אחרי השנייה מצטרפות חברות נדל”ן מובילות אל ההצלחה, מקימות עוד שכונה ועוד פרויקט בכפר יונה, והציבור איתן – בעשרים השנים האחרונות האוכלוסייה בכפר יונה שילשה את עצמה והתחזיות מעידות שזו רק ההתחלה. אז איך זה קרה? איך הפכה המועצה הקטנה והלא-פופולרית לעיר משפחות מבוקשת ואטרקטיבית? טוב ששאלתם.

נגישות לכל חלקי הארץ  

כפר יונה הוקמה בסוף שנות ה-30 כישוב קהילתי קטן, ועד לעשור האחרון הייתה “עוד שלט” בדרך לנתניה. נקודת המפנה הראשונה הגיעה כמעט שבעה עשורים אחר כך, עם פתיחת כביש 6 בשנת 2004 – מחלף ניצני עוז, שהוקם בסמוך ליישוב, פתח לתושבים ציר תנועה מרכזי לכל מקום בארץ ושיפר את הנגישות באזור כולו.

היום כפר יונה נהנית מגישה נוחה לכל אורכה ורוחבה של ישראל. כביש 57 הסמוך מחבר את העיר החדשה לשלושת עורקי התחבורה הראשיים – ממזרח, כביש 6 שהזכרנו במרחק של 5 דק’ נסיעה בלבד; ממערב, כביש 4 (צומת השרון) במרחק של 10 דק’ נסיעה; וב-10 דק’ נוספות כבר תגיעו למחלף נתניה שבכביש החוף. אם זה לא מספק אתכם, אז ודאי תשמחו לשמוע שלא מזמן אושרה במסגרת פרויקט בכפר יונה פתיחתו של כביש 531 (עוקף בית ליד), שיקרב את השרון הצפוני אפילו עוד קצת לגוש דן.

הדרך אל פרויקט בכפר יונה קצרה יותר

הנגישות הנוחה הניעה את הגלגלים ונתנה את ה”פוש” הראשון, בעקבותיו החלו משפחות וזוגות צעירים לבחון מחדש את המגורים ביישוב הקטן והקהילתי. הביקוש החל לעלות ומתוך רצון לעמוד בו, התחילו הרשויות לשחרר באופן מאסיבי קרקעות לבנייה ולהשקיע בפיתוח עירוני וסביבתי. בשנים האחרונות עודדה העירייה תכניות הרחבה חדשות והשקיעה רבות בשדרוג החינוך, התרבות, התעשייה והשירותים העירוניים. התכניות משכו אליהן את חברות הנדל”ן המובילות בישראל, שהבינו שהדרך לבניית פרויקט בכפר יונה קצרה ונוחה יותר מאשר באזורי ביקוש אחרים. מנגד, תנופת הבנייה הרחבה משכה אליה אוכלוסייה חזקה וצעירה מכל אזור השרון והמרכז, והמדד הסוציו אקונומי בעיר החל לטפס.

פרויקט יצחקי בכפר יונה, למשל, הניע את הקמתה של השכונה הצפונית החדשה “יפה נוף”, שבנייתה החלה בשנת 2011 והרחבתה מתרחשת בימים אלו. בשני השלבים הראשונים של אותו פרויקט בכפר יונה, “צמרות השרון “UP, הוקמו 6 בניינים בסמוך לפארק ירוק רחב ידיים ולצדן הוקמו שני בתי ספר, גנים ומרכז מסחרי (שנבנה גם הוא על ידי קבוצת יצחקי השקעות), וכיום כבר מדובר בשכונה תוססת עם קהילה איכותית וצעירה.

מבוקשת – ולא יקרה

בזכות הפיתוח הנרחב בכל התחומים העירוניים, הקמת שכונות חדשות הנהנות מתשתיות ברמה גבוהה וקהילה איכותית מתגבשת, היישוב קיבל מעמד של עיר בפברואר 2014.  הפיתוח המואץ אמנם הוביל לעליית מחירים, אך כפר יונה עדיין מציעה רמת מחירים אטרקטיבית, במיוחד כשלוקחים בחשבון את הסביבה הפסטורלית ואיכות החיים הגבוהה שהיא מציעה.

כמעט כל פרויקט בכפר יונה היום מציע מגוון דירות חדשות במחירים סבירים בהחלט ובפער משמעותי מהשכונות החדשות בערי השרון הסמוכות. דירת 4 חדרים חדשה בשלב ג’ של פרויקט יצחקי בכפר יונה, למשל, תעלה לכם בסביבות 1.5 מיליון ₪ – זאת לעומת ממוצע של 1.9 מיליון ₪ בנתניה, 2.4 מיליון ₪ ברמת השרון ו- 2.5 מיליון ₪ בהרצליה. בהתאם לכך, הביקושים בעיר גבוהים ויציבים, היא מדורגת גבוה במדד הסוציו אקונומי (שממשיך לעלות) ונראה שזו רק ההתחלה.

בקרוב: עוד 9,500 דירות בכפר יונה

עם האוכל בא התיאבון, כמו שאומרים, ובהחלט מסתמן שתנופת הפיתוח של העיר הולכת להימשך. למעשה, לא מזמן הוחלט בכפר יונה, בעידודן של כל מועצות התכנון, להמשיך ולקדם את העיר החדשה כמרכז עירוני משמעותי ולהוביל פרויקט בכפר יונה שיעלה את העיר עוד כמה מדרגות למעלה. על פי התכניות, ב-10 עד 15 השנים הקרובות צפויים להתווסף בעיר לא פחות משישה מתחמים חדשים עם כ-9,500 יחידות דיור, כך שבסופן תמנה העיר למעלה מ-40,000 איש – כמעט פי שניים מכמות התושבים הנוכחית.

אם לסכם, השילוב בין נגישות גבוהה לאזורי תעסוקה, פיתוח עירוני מואץ, רמת חיים גבוהה ומחירים סבירים – הוא מה שהפך את כפר יונה ליעד המבוקש שהיא כיום. היא מציעה אלטרנטיבה איכותית למי שמעוניין ליהנות מהמגורים בשרון, הזדמנות אטרקטיבית למשקיעים ובעיקר רמת חיים גבוהה למשפחות וזוגות צעירים מכל רחבי הארץ – ועדיין לא מאוחר להצטרף להצלחה.

*תאור הפרויקט, תוכניות הפיתוח, הדמיות הבניינים והדירות, מידותיהם, מיקומם ושטחיהם וכן עיצוב החוץ והפנים שלהם לרבות האביזרים המסומנים, כפי שמופיעים בכל העזרים השיווקים הינם לצורך המחשה רעיונית, לעיצוב ושדרוג הבנין והדירה. בכפוף לשינויים לפי שיקול דעתה הבלעדי של החברה ו/או הרשויות ואינם מהווים חלק מהממכר. יודגש כי רק הסכם המכר, התוכניות ומפרטי המכר החתומים יחייבו את החברה. ט.ל.ח | All rights reserved©